Autorzy

 • Andrzej Moniuszko

  Urodzony w 1952 roku we wsi Wroceń na Podlasiu, ojciec trzech córek i dziadek pięciorga wnucząt, emerytowany lekarz. Od 20 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Opublikował trzy książki popularnonaukowe z zakresu medycyny nuklearnej w języku angielskim. ,,Białe, czerwone i zielone" to jego debiut w języku polskim.
 • Andrzej Świdlicki

  (ur. 1950) absolwent prawa Uniwersytetu Warszawskiego i London School of Economics. Z Polski wyjechał w 1973 roku, jak mu się wydawało, na stypendium kanadyjskiego uniwersytetu, ale nie udało mu się tam dojechać. Był redaktorem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa w Monachium (1981-1994) i korespondentem Polskiej Agencji Prasowej w Londynie (1994-2015), współpracował z Polską Sekcją BBC (1995-2006). Jest autorem książek Political Trials in Poland (1982-1986) (wyd. Croom Helm 1988) oraz Pięknoduchy, radiowcy, szpiedzy: Radio Wolna Europa dla zaawansowanych (wyd. Lena, Wrocław 2019), tytułu nominowanego w 2020 roku do dorocznej Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza. Pisywał m. in. do „Nowego Dziennika” w Nowym Jorku, „Tygodnia” i „Dziennika Polskiego” w Londynie, „Rzeczypospolitej”.
 • Ania Bałuta

  Poli Ann to ja, Ania Bałuta – w życiu matka i żona, potrójna filolożka, belferka, nauczyciel wykładowca, miłośniczka języków, maniaczka fitnessu, początkująca blogerka, widząca świat słowami. W końcu odnalazłam odwagę, by upublicznić to, co piszę.
 • Elżbieta Pragłowska

  Absolwentka wiedzy o książce, ruchu wydawniczym i księgarskim na Uniwersytecie Warszawskim, studiów podyplomowych z zarządzania finansami w przedsiębiorstwie oraz studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej. Jeździ konno od ponad dwudziestu lat. W swoim życiu była właścicielką konia rasy wielkopolskiej – Cytryny, klaczy rasy fryzyjskiej o imieniu Wena oraz odnoszącego sukcesy w skokach konia sportowego Zadora. Ukochane zwierzęta zainspirowały ją do pisania.
 • Irena Foremnik

  Góralka kliszczacka z urodzenia. Góralka sudecka z wyboru. Mieszka z mężem w leśniczówce w Masywie Śnieżnika, prowadzi małe gospodarstwo. Jest przyrodnikiem. Prowadzi blog "Domek w górach" pod pseudonimem Jarzębinka Morawska. Książką "Biały jeleń i inne opowiadania" debiutowała na rynku jako pisarka.
 • Joanna Sękowska

  25-letnia studentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim. „Dwór Czarownic” to jej debiut, choć pisze od najmłodszych lat. Jej pasję do pisania napędzają kolejne pochłonięte książki.
 • Dietrich Karolina

  Karolina Dietrich przyszła na świat 4 stycznia 1980 roku w Gnieźnie. Jest absolwentką Studium Kosmetycznego im. Anieli Goc w Poznaniu, posiada również tytuł technika masażu oraz uprawnienia pilota wycieczek zagranicznych. Od piętnastu lat prowadzi własną działalność handlowo-usługową. Żona, matka dwójki dzieci, na stałe mieszka we wsi Kalina koło Gniezna, gdzie obecnie wraz z mężem prowadzi stadninę koni. Jej pasją jest pielęgnacja ogrodu.
 • Karolina Wilchowska

  Żona, matka dwójki dzieci, właścicielka kota. Wolne chwile lubi spędzać na działce lub słuchając muzyki. Zaczęła pisać za namową koleżanki i polonistki, która zawsze powtarzała jej, że kiedyś napisze coś dobrego.
 • Mariusz Michalak

  Pisarz, filozof nowoczesnych technologii, wielbiciel horrorów i literatury fantastycznonaukowej. Pisanie książek jest dla niego nie tylko sposobem na życie, ale i szansą na ocalenie tego, co najważniejsze: wolności i niezależności. Wybrał zawód ślusarza, którego uczy się w szkole zawodowej. Jego marzeniem jest konstruowanie robotów, które pomogą nam zmieniać świat na lepsze. Swoją przyszłość widzi jednak w literaturze, bo dzięki niej – w co głęboko wierzy – ludzie wciąż potrafią myśleć i czuć.
 • Michał Długa

  Człowiek marzeń i wielkich aspiracji. Chciał być aktorem, a został kierować... i pisarzem. Pragnął bogactwa, które wykorzystywałby nie tylko do własnych wygód, lecz także do walki o lepsze jutro dla innych. Oto Michał Długa - autor, który zdecydował się na odegranie roli życiowej, o której nigdy wcześniej nie myślał.
 • Monika Krzemińska

  Pisarka, wielbicielka gier wideo, administratorka rozwijającej się grupy "Watt Bookworms", która zrzesza poczatkujących pisarzy z całej Polski, promując wśród nich kreatywność.
 • Paweł Borowiecki

  Jest doktorem w zakresie pedagogiki specjalnej, absolwentem pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i wspomagania rodziny oraz studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki. Pracuje jako pedagog specjalny, prowadzi zajęcia i warsztaty. Współpracuje również z radomskimi stowarzyszeniami Nowe Perspektywy i Budujemy Przystań. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień związanych z pedagogiką specjalną i psychologią, ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia osób z niepełnosprawnością ruchową, spektrum autyzmu oraz specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jego motto to: Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
 • Weronika Dobrzyniecka

  Pisarka, laureatka wielu konkursów literackich, w tym zdobywczyni pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie pod patronatem Związku Literatów Polskich (oddział w Łodzi). Swoje opowiadania publikowała m. in. w magazynie „Kamena”. W 2019 roku ukazała się jej debiutancka powieść „Run Away”. Obecnie pracuje nad jej kontynuacją. Swoją przyszłość wiąże z pisaniem.
Back to top button